En Etkili Güzellik Sırları

Güzel bir yüze ve harika bir cilde sahip olmayı kim istemez? Kadın olmanın fıtratında süslenmek var ne de olsa! 😉 Lafı fazla uzatmadan sizler için seçtiğim en etkili güzellik sırları neler bu yazımda sıraladım. Hepsi özenle denendi ve etkisi gözlendi. 😁 Hadi başlayalım öyleyse!

Salyangoz Özlü Uyku Maskesi

Bence her kadının elinin altında olması gereken bir ürün. Salyangoz özü her ne kadar bazılarınıza tiksindirici gelse de doğanın bir parçası olan bu muhteşem varlıkların kendilerini ve sırtlarında taşıdığı kabuklarını yenileme hızını göz ardı edemezsiniz. Anti-aging etkisi gösteren bu sıvı aynı zamanda yara ve cilt hasarlarına karşı da bir o kadar faydalı. En etkili güzellik sırlarımdan biri olan salyangoz özlü krem ve salyangoz özlü gece maskesi sizlere mutlaka tavsiye ediyorum. Kuru cilt yapısı ya da karma cilt yapısına sahip olun fark etmez içeriğinde bol miktarda salyangoz özü olan kremler her zaman kurtarıcı ve güzelliğinize katkıda bulunacak bir ürün emin olun.

Aloe Vera Jeli

aloe-vera-guzellik-sirlari

Yine onarıcı bir ürün ile devam ediyoruz, üstelik bu güzellik sırları doğal olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sivilce ve yaşlılık karşıtı olan bu jel aynı zamanda yara ve yanıklara karşı da çok etkili. Evde yaptığınız maskelere ekleyebileceğiniz gibi sadece kendisini bir nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle sivilceye meyilli karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilere bu ürünü hiç çekinmeden önerebilirim.

Bambu Jeli

Aloe Vera jeli ile aynı özelliklere sahip bambu jel farklı olarak daha ferahlatıcı ve kaygan bir ürün diyebilirim. Mesela aloe vera bence biraz yapışkanlık hissi veriyor bana, çünkü krem ve maske uygularken asla cimri davranmam, asla. Bol sürdüğüm için yapış yapış bir his kaçınılmazdır. Çünkü jel ürünler daha ince yapılı olduğu için sanki cildime hiçbir şey sürmemiş gibi hissediyorum; özellikle doğal ürünlerde bu böyle. Bu yüzden bambu jellerde olan ve aloe vera da olmayan bir özellik keşfettim: Yapışkanlık hissi yok. Ancak her iki jel de soğuk bir his veriyor ve cildi pürüzsüz yapıyor. Tabi genellikle bambu jelleri vücut için kullanılıyor. Ancak ben yüzüme de sürüyorum orası ayrı. Ne yapayım bebek gibi oluyor sabah uyanınca.

Kaolin Killi Maske

Bu hayatta sevdiğim bir maske çeşidi varsa canlarım, o da kaolin. Bu volkanik bir kil türü o kadar faydalı ki size anlatamam. Ama dilim döndüğünce açıklayayım. Biliyorsunuz ki volkanik kayaçlar içeriğinde pek çok değerli mineraller barındırır, öyle ki tarımda en fazla verim bu volkanik tarım arazilerinden elde edilir. İçerisindeki değerli mineraller cilde de faydalı geliyor. Sivilceli veya yağlı bir cilt yapısına sahipseniz siyah noktalar da kaçınılmaz. Kaliteli bir kaolin kili bulun kızlar ve haftada iki üç kere duştan sonra uygulayın. Eğer daha doğal ve kendi imkanlarınızla yapmak istiyorsanız aktarlardan alıp kendi maskenizi kendiniz evde de yapabilirsiniz. Sonuçta güzellik sırları evde de yapılabilir olmalı, çok para harcamadan bu iş nasıl yapılır yılların tecrübesi anlatacak size merak etmeyin. Ne paralar harcadım güzellik uğruna ne paralar.

Doğal kil maskeleriminin tarifini yakında blog yazılarımda vereceğim. takipte kalın.

Jade Roller / Masaj

Görünüşü itibariyle bu alet bana hep sanki eski tarihlerden kalma bir güzellik aleti gibi gelirdi. Sanki Mısırlıların, Asyalıların eski güzellik sırlarından biriymiş gibi. Meğer değilmiş. Bir yıldır evimde bulunan, ilk 3 ay düzenli sonrasında aklıma geldikçe kullandığım bu alet ne mi işe yarıyor? Doğru kullanıldığı takdirde ince kırışıkları açıyor (derin kırışıklıklar sadece medikal tedavilerle açılabilir), sivilceleri azaltıyor, kremleri ve serumları cildinize daha iyi yediriyor, yüzünüzde ve boynunuzda kan akışınızı arttırıyor. alın bir tane ne de olsa bayağı ucuzladı. Nasıl kullanmanız gerektiğine de başka bir yazımda bahsedeceğim. Yoksa bu yazı oku oku bitmez değil mi ama!

Buz Kompresi

Sen git al Benefit Porefessionals, bir ton para dök, kolaya kaç sonra siyah noktalarım çoğaldı, aman efendim silikonlu bazlardan almazsam olmaz, yok efendim gözeneklerim çok büyük. Onlar dolgu malzemesi canım. Burnuna yanaklarına yani demem o ki gözeneklerine doldurursan bunları makyajsız gezemezsin tabi. Ama henüz geç değil. Evde uygulayabileceğin bu kompres sana iyi gelecek. Tek yapman gereken cildinizi güzelce arındırıp, siyah nokta bantları taktıktan sonra boşalan gözeneklerine buz kompresi yapmak. Bir haftada etkisini göreceksin net! Ama uyarım şu hassas bir cilde sahipsen özellikle bir bölgede buzu çok fazla tutma, 5 dakika yeterli, cildinde yaya yaya gezdir.

Gül Suyu

Tamam biliyorum hiçbir işe yaradığını düşünmeyenler var biliyorum. Ben de onlardan biriydim tabi o gerçek gül suyu ile tanışana kadar. Saf gül suyu ve gül yağı ciltteki her hasara deva canlarım. Sabah akşam uygulayacağınız gül suyu gece kreminizin ve uyku maskeniz için bir hazırlık aşaması. üstelik makyajınızdan arda kalan kirleri de temizlemiş olursunuz. Burada kilit nokta güllü su değil gül suyu kullanmakta. O da biraz pahalı ama güzelliğine para harcamaya alıştıysan benim gibi bu bize koymaz biliyorsun.

Elma Sirkesi

Ev temizliğinde mi kullanılmadı, salatalarda mı kullanılmadı, saçların durulama suyuna mı katılmadı. Bu daha hiçbir şey, yüzümüze de tonik niyetine sürüyoruz. Ama al yüzüne sür demiyorum. Elma sirkesi güçlü bir ürün analarımız perde parlatıyor, hela taşı temizliyor, cam siliyor bununla. Bu yüzden elma sirkesini kullanırken seyreltmemiz yani yumuşatmamız cilt ph dengesini bozmamamız gerekiyor. Bire bir ölçüde su katıyor ve her akşam yatmadan sürüyoruz. Sabahları sürmeyelim cildiniz hassaslaşabilir.

Bepanthol

Kırık kalplerin ilacı Bepanthol. Tattoo iltihabı savar, çatlak dirsek yamar, muhteşem ürün. Cildinizde soyulma varsa soğuk suyla yıkıyorsunuz ve sonra maske gibi yüzünüze bunu sürüp gece uyuyorsunuz. Sabaha bebek pambık gibi bir surat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir